List Prezesa JSW SA Daniela Ozona

Drodzy Przyjaciele, 

mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w International Mining Forum, które w tym roku odbędzie się 28-30 czerwca w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej – kopalni Pniówek. Wierzę, że Forum to stanie się platformą wymiany myśli naukowej i praktycznych inżynierskich rozwiązań.  

Sprostanie wyzwaniom XXI wieku i przejście do gospodarki opartej na wiedzy, wiele osób utożsamia z odejściem od gospodarki opartej na przemyśle wydobywczym. Ale to są zupełnie różne wyzwania. Należy jednoznacznie stwierdzić, iż przez najbliższych kilkadziesiąt lat ideę społeczeństwa opartego na wiedzy będziemy realizować opierając bilans energetyczny na węglu. Nasza cywilizacja zbliża się do momentu, w którym poziom zużycia surowców mineralnych, zwłaszcza surowców energetycznych, będzie powodował wyczerpywanie dostępnych złóż, przy spadku możliwości odkrycia nowych. 

Jak pogodzić dalszy rozwój sektora wydobywczego z ograniczeniem jego wpływu na środowisko przyrodnicze? Co oznacza dla górnictwa strategia zmierzania do gospodarki opartej na wiedzy? Jakie wyzwania czekają górnictwo w obszarze informatyki, wciąż w niewielkiej skali obecnej w kopalniach? To tylko niektóre z pytań, na które będziemy -mamy nadzieję w licznym gronie - starać się odpowiedzieć podczas obrad IMF JSW – 2017. 

Jesteśmy przekonani, że nasze spotkanie podczas tego swoistego dialogu technologicznego Polska – Świat otworzy nowe możliwości dla innowacyjnych rozwiązań tak w zakresie automatyzacji, informatyzacji jak i monitoringu całego procesu wydobywczego. Wzrost efektywnego czasu pracy uzyskany dzięki tym rozwiązaniom jest kluczem do sukcesu ekonomicznego każdego koncernu wydobywczego.


Szanowni Państwo, 

dzielenie się doświadczeniem i zapoznanie z dokonaniami innych to naturalny proces na drodze postępu technicznego i dalszego rozwoju górnictwa. Zapraszam więc do Jastrzębskiej Spółki Węglowej! Nasza firma dziś to jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw górniczych i koksowniczych na świecie. Jesteśmy uznanym i renomowanym producentem węgla koksowego. Zapraszam w imieniu swoim oraz załogi JSW, złożonej z wysokiej klasy specjalistów, których umiejętności, doświadczenie i zaangażowanie stanowią od lat gwarancję naszego sukcesu. 

Serdecznie zapraszam 28-30 czerwca na IMF 2017 JSW!

Daniel Ozon, Prezes Zarządu JSW SA