Czwartek – 24.11.2011 r.

9:00-11:00

Rejestracja uczestników w LW „Bogdanka” S.A.

11:00-11:30

Uroczyste otwarcie konferencji

 

Sesja: Technika strugowa – perspektywy

11:30-11:50

Uli Paschedag – Caterpillar Global Mining, Niemcy: Technologia strugowa – historia i dzisiejszy stan techniki

11:50-12:10

Zbigniew Stopa – LW „Bogdanka” S.A., Polska: Technika strugowa w Lubelskim Węglu „Bogdanka” S.A. – stan obecny i perspektywy rozwoju

12:10-12:30

David Xianguang Tang – Caterpillar Global Mining, Chiny: Doświadczenia z eksploatacji zautomatyzowanych systemów strugowych w Tiefa w Chinach

12:30-12:50

Andrzej Tor – Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Polska: Dotychczasowe doświadczenia i dalsze plany w zakresie zastosowania techniki strugowej w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A.

12:50-13:10

Michał Myszkowski – Caterpillar Global Mining, Niemcy: Optymalizacja wydajności kompleksów strugowych poprzez precyzyjne planowanie nowych ścian oraz szeroką optymalizację ścian eksploatowanych

13:10-13:30

Jerzy Kicki – AGH/IGSMiE PAN, Polska: Strategiczne aspekty stosowania techniki strugowej w polskim górnictwie

13:30-13:40

Przerwa kawowa

13:40-14:00

Heinz-Werner Voss – RAG Anthrazit Ibbenbüren GmbH, Holger Witthaus – RAG, Mining Solution GmbH, Niemcy: Praca kompleksów strugowych w ścianach o trudnych warunkach geologicznych

14:00-14:20

Stefan Bauckmann, Michael Myszkowski – Caterpillar Global Mining, Niemcy:

Doświadczenia z eksploatacji systemu strugowego na kopalni Pinnacle w Stanach Zjednoczonych

14:20-14:40

Wladislav Kurtobashev – OOO ”Bucyrus Service”, Rosja:

Współczesna technika strugowa w Rosji

14:40-15:00

Jan Matula – OKD a.s., Republika Czeska: Praktyczne doświadczenia wykorzystania systemów strugowych w kopalniach OKD

15:00-15.10

Pamiątkowe zdjęcie uczestników konferencji

15:10-16:00

OBIAD

16:00-16:20

Roman Dyczkowski, J.W. Timoszenko – Narodowy Uniwersytet Górniczy, V.S. Tenia – PJSC Shahtoupravlinnia “Pokrovske”, Ukraina: Technika strugowa w ukraińskich kopalniach węgla kamiennego

16:20-16:40

Günther Philipp – THIELE GmbH &Co. KG, Niemcy: Łańcuchy – błogosławieństwo czy przekleństwo nowoczesnej techniki strugowej?

16:40-17:00

Marek Chagowski – LW „Bogdanka” S.A., Polska; Tadeusz Jędruś, Jan Lubryka, Dariusz Macierzyński –ELGÓR+HANSEN Sp. z o.o., Polska: Systemy zasilania, sterowania i automatyzacji wysokowydajnych kompleksów strugowych – przykład LW Bogdanka S.A.

17:00-17:20

Zbigniew Gach, Michał Skrabaka, Tomasz Nosal, Rafał Holewa – Katowicki Holding Węglowy S.A., Polska: Eksploatacja cienkich pokładów węgla kamiennego w kopalniach

wchodzących w skład Katowickiego Holdingu Węglowego z zastosowaniem kombajnowego kompleksu ścianowego

17:20-17:40

Stanisław Prusek, Sylwester Rajwa, Aleksander Wrana, Andrzej Walentek – Główny Instytut Górnictwa, Polska: Ocena skrawalności pokładów węgla i skał otaczających w warunkach dołowych z wykorzystaniem przyrządu opracowanego w GIG

17:40-18:00

Artur Dyczko, Dominik Galica, Szymon Sypniowski – IGSMiE PAN, Polska: Wykorzystanie narzędzi informatycznych w procesie projektowania i harmonogramowania eksploatacji w warunkach zastosowania techniki strugowej

18:00-19:00

Przejazd autokarami z LW „Bogdanka” S.A. do Lublina

20:00

Spotkanie towarzyskie w Teatrze Muzycznym w Lublinie

 

PIĄTEK 25.11.2011

Sesja: Wykonanie i utrzymanie wyrobisk przygotowawczych dla ścian strugowych

09:00-10:00

Przejazd autokarami z Lublina do LW „Bogdanka” S.A.

10:00-10:20

Martin Junker – RAG Mining Solutions GmbH, Niemcy, Marek Growiec – RAG Mining Solutions GmbH, Polska: Planowanie chodników w wysokowydajnych ścianach podczas

eksploatacji cienkich pokładów

10:20-10:40

Stanisław Prusek – Główny Instytut Górnictwa, Polska: Wybrane metody prognozowania deformacji chodników przyścianowych

10:40-11:00

Janusz Chmielewski, Bolesław Kozek – LW „Bogdanka” S.A., Polska: Ewolucja sposobów utrzymania chodników przyścianowych w kopalni LW „Bogdanka” S.A.

11:00-11:20

Andrzej Tor, Rafał Dobrzyński, Kazimierz Koliński – Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Polska: Utrzymywanie wyrobisk przyścianowych w kopalniach JSW S.A.

11:20-11:40

Stanisław Prusek, Marek Rotkegel – Główny Instytut Górnictwa, Polska: Nowoczesne metody projektowania obudów wyrobisk przyścianowych dla ścian strugowych

11:40-12:00

Mirosław Masiakiewicz – LW „Bogdanka” S.A., Polska; A. Szyszka – „SIGMA” S.A., Polska: Praktyczne elementy optymalizacji systemów mechanizacji ścian strugowych w warunkach LW Bogdanka S.A. – obudowa specjalna wnęki ścianowej oraz układ samoładowania urobku

12:00-12:20

Krzysztof Krauze, Łukasz Bołoz, Tomasz Wydro – Akademia Górniczo-Hutnicza, Polska:

Prototyp tymczasowej zmechanizowanej obudowy chodnikowej dla wyrobisk korytarzowych

12:20-12:40

Przerwa kawowa

12:40-13:00

Waldemar Korzeniowski, Łukasz Herezy, Krzysztof Skrzypkowski – Akademia Górniczo-Hutnicza, Polska: Charakterystyka deformacji chodnika podścianowego podczas

eksploatacji strugowej ściany 1/VI w pokładzie 385/2 w LW „Bogdanka” S.A.

13:00-13:20

Marek Płonka, Sylwester Rajwa – Główny Instytut Górnictwa, Polska: Ocena obciążenia obudowy zmechanizowanej w ścianach kombajnowych i strugowej w oparciu o pomiary ciśnienia w stojakach

13:20-13:40

Zbigniew Rak, Jerzy Stasica – Akademia Górniczo-Hutnicza, Polska: Utrzymanie chodnika podścianowego za frontem eksploatacji w trudnych warunkach górniczo-geologicznych w Kopalni LW „Bogdanka” S.A.

13:40-14:00

Piotr Głuch – Politechnika Śląska, Polska: Projektowanie obudowy kotwowej dla utrzymania chodników przyścianowych ścian strugowych

14:00-14:20

Krzysztof Kwiatkowski – LW „Bogdanka” S.A., Polska: Wykonywanie i utrzymywanie chodników przyścianowych dla ścian strugowych w kopani Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

14:20-14:40

Andrzej Jagiełło, Paweł Nowak – Sandvik Mining and Construction Sp. z o.o., Polska: Kombajn MR 620 szansa poprawy efektywności drążenia wyrobisk korytarzowych

14:40-15:00

Mirosław Masiakiewicz – Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A, Polska: Perspektywy wykorzystania w warunkach kopalni „Bogdanka” kombajnu MR 620 z zaawansowaną mechanizacją kotwienia

15:00-15:20

Marek Czechowski – KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG „Lubin”, Polska:

Doświadczenia O/ZG „Lubin” w zakresie drążenia wyrobisk chodnikowych kombajnem MH-620 firmy „Sandvik Mining and Construction”

15:20-15:40

Heinz Dwuletzki, Burkhard Pfaender – CARL BECHEM GMBH, HAGEN Niemcy, Karel Niemczyk – LUBRICANT s.r.o., Republika Czeska: Nowoczesne niepalne media hydrauliczne typu HFA do zastosowania w kopalniach – analiza krytyczna

 

Sesja Posterowa: Zastosowanie techniki strugowej środkiem do ograniczenia produkcji skały płonnej

Jerzy Kicki, Artur Dyczko, Michał Kopacz, Piotr Saługa –IGSMiE PAN, Polska: Aspekty gospodarki odpadami górniczymi na przykładzie LW „Bogdanka” S.A.

Laurencja Łyszczarz, Waldemar Gorajek – LW „Bogdanka” S.A., Polska: Technika strugowa środkiem do ograniczania ilości wytwarzanych odpadów wydobywczych w LW „Bogdanka” S.A.

Jerzy Wróbel, Andrzej Fraś, Rafał Przystaś – Południowy Koncern Węglowy S.A., Polska:

Wykorzystanie odpadów z przeróbki mechanicznej do produkcji kruszyw i granulatów mułowych w Południowym Koncernie Węglowym S.A.

16:00-17:00

Obiad

17:00-18:00

Dyskusja

18:00-19:00

Przejazd autokarami z LW „Bogdanka” S.A. do Lublina

20:00

Kolacja w hotelu „Europa”

 

SOBOTA – 26.11.2011

07:00-08:00

Wyjazd autokarami z Lublina do LW „Bogdanka” S.A.

08:00-15:00

Wycieczki terenowe – zjazd na dół:

• na ścianę strugową

• do przodków drążonych w postępie

• wizyta w nowo budowanym zakładzie mechanicznej przeróbki

węgla

• szyby i podszybia pola Stefanów

Gospodarz konferencji

Organizator konferencji

Patron konferencji

Partnerzy medialni